Len škoda, že nám tá kazeta príliš dlho nevydržala, pretože magnetofónové pásky značky emgeton boli preslávené svojou kvalitou, kde zvykli počas prehrávania zamotávať, veľmi špinili prehrávaciu hlavu magnetofónu a pri častom prehrávaní sa strácala nahraná skladba čo sa prejavovalo zoslabnutím výstupného hudobného signálu. Ale aj napriek týmto technickým výdobytkom socializmu bolo na tom niečo krásne. Tajne počúvať hudbu z kapitalistickej krajiny. Dnes tomu hovoríme zakázané ovocie. A jesť zakázané ovocie to hádam láka ľudí do dnes. Najviac mi utkvela v pamäti pieseň s názvom Everyday, na ktorú som v týchto dňoch narazil na internete a ktorá mi pripomenula jednu z mojich prvých lások. A čo vy? Máte podobné spomienky?
Slade je britská glam rocková skupina. V časoch svojej najväčšej slávy bola táto kapela vo Veľkej Británii jednou z komerčne najúspešnejších. Medzi zvláštnosti v produkcii tejto kapely patrí, že názvy skladieb a ich texty sú pravopisne vedome skomolené.
Skupina začínala v roku 1966 po názvom N'Betweens, neskôr, po spojení s manažérom Chasom Chandlerom, si názov zmenila na Ambrose Slade, pozdejšie bol názov skrátený na Slade. Skupina Slade spolu s predstaviteľmi zlatej éry glam rocku ako boli Wizzard, The Sweet, T. Rex, Suzi Quatro, Smokie, Gary Glitter, či David Bowie dominovala začiatkom 70. rokov 20. storočia v britských hudobných rebríčkoch, kde v rokoch 1971-1974 mala v prvej päťke dvanásť hitov, z ktorých sa šesť dostalo na vrchol. Medzi rokmi 1971 až 1976 mala skupina Slade v Top-Twenty 17 hitov, z ktorých bolo šesť bolo na vrchole, tri na druhej priečke a dva dosiahli tretiu pozíciu. Dosiahnutým úspechom v jednej dekáde ich prekonala v Británii iba skupina The Beatles, ktorá mala v Top-Forty šesťdesiatych rokov 22 hitov.
Kapela bola známa búrlivými pódiovými vystúpeniami a živou komunikáciou s publikom. Aj keď sa za oceánom, v USA, významnejšie nepresadila, existuje dnes viacero amerických formácií, ktoré boli tvorbou skupiny Slade ovplvnené. Napríklad v roku 1983 heavymetalová kapela Quiet Riot vydala coververziu skladby „Cum on Feel the Noize“, s ktorou sa umiestnila na 5. mieste amerických hitparád. Basgitarista zo skpiny KISS, Gene Simmons, tiež potvrdzuje, že ich pódiové show boli ovplyvnené vystúpeniami skupiny Slade.