Či to zase mal sa svedomí chabý televízny program nedá povedať.
Väčšina novín a časopisov bola čiernobiela a tak všetko farebné bola vzácnosť. Preto zbieranie obalov od žuvačiek bolo také populárne. Pre mladých ľudí bolo nemecké Bravo o hudbe a živote. Kapitalistický časopis o móde bol Burda a časopis o ženskej kráse Eva. Medzi mládežou boli obľúbené hlavne zahraničné časopisy o hudbe. New musical expres, Melody Maker, record Mirror. Dostať sa k nim bola drina. Jednej z mála časopisom bez politiky bol PAS, Príroda a spoločnosť. Pre mladých bígbiťákov tu bola Panoráma. Vydávali sa aj vojenské časopisy – Československý vojak a Zápisník. Umelcom bola určená Mladá tvorba. Jedným z najčítanejších bol Kultúrny život. Predávali aj Technické noviny. Kutili v 60. Rokoch si tiež prišli na svoje pri časopise Urob si sám. Svet socializmu bol typickým časopisom. O športe bol Štart. Časopisom bolo neúrekom, no články neboli vždy čitateľné. I tak sa čítalo ostošesť.
Či to zase mal sa svedomí chabý televízny program nedá povedať.
Šéfredaktor magazínu
Přátelství se Sovětským svazem je nesmysl právě tak, jako nemůže existovat přátelství otroka a otrokáře.
Chceš-li ztratit přítele, puč mu peníze.
Lidská paměť je taky bludiště - moc věcí se tam ztratí.
Úsměv je svátek obličeje.
Práve tu je 347 návštevníkov a žiadni členovia on-line
Prázdná hlava nebolí.
Stredné odborné učilištia - hlavný článok sústavy stredných škôl
Nová sústava učebných odborov a študijných smerov? Učňoviek? Ako to vlastne bolo za čias socializmu ? To sa dozviete z tohoto dobového článku z roku 1978.
Bude publikované:
nedeľa, 11 máj 2025 10:00
Olympijský Míša pochádza z Brna
Viete kde sa vyrobil maskot moskovských olympijských hier? Nie? Že v sovietskom zväze? Tak to budete poriadne prekvapený, až sa to z tohoto článku dozviete.
Bude publikované:
piatok, 16 máj 2025 08:00